mile vzniklo narodením našich dvoch detí a zrodením nášho priateľstva. zrazu sme mali možnosť prežiť vďaka nim nanovo naše vlastné detstvo a ponoriť sa doň. pocítili sme túžbu vrátiť sa k estetike a radosti s detstvom spojenými. nanovo sme zažili poznanie, aké to je byť na prázdninách u babky, klásť nekonečné otázky o vesmíre, učiť sa plávať či čítať, alebo sa zahĺbiť do detských príbehov. pohltila nás estetika detského sveta, jeho nekonečná šírka a hĺbka. túžili sme to všetko preniesť elegantnou, no stále hravou detskou formou aj do detského oblečenia, ktoré budeme chcieť nosiť aj my. oblečenie sa pre nás stalo formou, akou môžu deti spoznávať svet. jednotlivé grafiky a ilustrácie možno nosiť na oblečení, vnímať ich estetiku a byť chvíľu malý vesmírnik, lyžiar alebo stromčeková víla.

preto sa naše kolekcie rodia v témach, ktoré nám prináša život a detstvo našich detí. ku každej kolekcii vznikajú vďaka spoluprácam so šikovnými ilustrátormi a grafickými dizajnérmi jedinečné autorské vzory, ktoré sa potom prenášajú na látky vyrábané špeciálne len pre nás. v každej kolekcii tvoríme aj vlastné nové strihy, ktoré kolekcii dávajú rozoznateľný ráz a formu, a pritom oblečeniu dovolia zostať príjemnými pri nosení, aby nevyrušovalo deti pri ich jedinej práci - objavovaní sveta.

chceme robiť milý a hravý dizajn, ktorý však neunaví a dokáže tešiť opakovane. preto tak dbáme na čistotu tvarov, jednoduchosť, do ktorej sa dá zamilovať. pracujeme rady s priznanými detailmi, jemne nedbalým štýlom, aby bolo v obliekaní aj trochu vtipu a nadhľadu.

milé malé kúsky pre deti od 0 do 8 rokov a niektoré kúsky aj pre dospelákov, ktorí chcú byť milí, šijeme na slovensku v malých poctivých krajčírskych dielňach, pretože nám na celom procese tvorby záleží.

mile = mi + le
a mnoho ďalších

naša dvorná fotografka, ktorá od celkom prvých kolekcií s plným nasadením fotí všetky detské dobrodružstvá a snaží sa zachytiť deti v tej najprirodzenejšej podobe, v ktorej sa cítia najlepšie.

nadaná grafická dizajnérka a ilustrátorka, s ktorou sme sa pustili do nejednej kolekcie, vytvorila vesmírny vzor k vesmírnej kolekcii a dala život dobrodružnému tučniakovi v knižke cesta domov, ktorej ilustrácie sme potom preniesli aj na tričká. knižka bola zaradená medzi najkrajšie knihy slovenska za rok 2015 v kategórii literatúry pre deti a mládež a medzi 200 najkrajších kníh zo sveta v roku 2016 medzinárodnou organizáciou white raven. plánujeme s ňou ešte mnoho dobrodružstiev.

šikovná ilustrátorka s citom pre jemnosť a detail s nami spolupracovala pri jazernej kolekcii, kolekcii hríbiky a poetickej kolekcii o lietajúcej alžbetke. z jej pera vznikli člnky, vážky, hríbiky či svieže jahody. jej ilustrácie ku knižke hlbokomorské rozprávky získali ocenenie a knižka bola zaradená medzi najkrajšie knihy za rok 2013.

náš kamarát z cvernovky, grafický dizajnér a nositeľ národnej ceny za komunikačný dizajn 2016, ktorý s nami spolupracoval pri kolekcii hravá geometria a svojim kreatívnym, neúnavným a hravým pohľadom prispel k jej plnosti a sviežosti.

skvelá ukrajinská ilustrátorka, ktorej podmanivá tvorba plná idylickej prírody a zimných motívov nás natoľko oslovila, že sme ju prizvali k spoločnej tvorbe na mrazivo čistej kolekcii milá zima.

slovenský majster písmeniek a typograf, ktorý dal nášmu logu nový život a vytvoril s nami Písmenkovú kolekciu, v ktorej si každé dieťa nájde to svoje najkrajšie písmeno. Poskytol nám svoj hravý font outliner a spoločne sme tak vytvorili kolekciu plnú radosti z objavovania abecedy.

šikovný dizajnér, ktorý má s nami nekonečnú trpezlivosť. je spolutvorca našej vizuálnej identity, obalov, tlačovín a všelijakých milých malých srandičiek, ktorými skrášľujeme balíčky a snažíme sa priniesť radosť z ich otvorenia.

náš tím

bea

odpovedá na všetky vaše zvedavé otázky a e-maily. starostlivo balí vaše milé objednávky, aby boli čo najskôr vo vašich rukách a vy ste mohli zažiť moment prekvapenia pri rozbaľovaní balíčka. pomôže vám aj pri nákupe v našom showroome.

lucia

konštruktérka strihov, jej rukami prešli všetky modely, ktoré kreslí tak, aby sa oblečenie dobre nosilo. myslí na každý jeden detail, záhyb a vďaka nej sa z látok stávajú modely s tvarom a estetikou. zároveň odpovie na všetky otázky týkajúce sa veľkoobchodných spoluprác.

na našej webovej stránke používame súbory cookies. prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním.

viac informácií súhlasím